Sztuczna inteligencja. AI a etyka i dobrostan - moje doświadczenie z podcastem "Dobrostan w wielkim mieście"


 

Chciałabym się z Wami podzielić moim niedawnym, ekscytującym doświadczeniem, które na pewno wpisuje się w tematykę tej strony. Miałam zaszczyt być gościem w jednym z odcinków podcastu "Dobrostan w wielkim mieście", prowadzonego przez niezwykle kompetentną Kamilę Tokarską. Nasza rozmowa dotyczyła etyki i dobrostanu w kontekście sztucznej inteligencji (AI).

W trakcie naszej dyskusji poruszaliśmy wiele interesujących kwestii, takich jak uczciwość, odpowiedzialność, prywatność danych oraz wpływ AI na nasz dobrostan. Kamila zadawała pytania, które pozwalały na głębsze zrozumienie zagadnień, ale także na wymianę własnych doświadczeń i przemyśleń.

Jednym z najbardziej fascynujących tematów, które omówiliśmy, było zastosowanie AI w opiece nad starszymi osobami, edukacji, oraz potencjalne konsekwencje związane z tymi dziedzinami. Wspólnie zastanawiałyśmy się, jak wprowadzenie zaawansowanych technologii do naszego życia codziennego wpłynie na sposób, w jaki działają te sektory, a także jakie wyzwania etyczne mogą się pojawić w związku z tym.

Kamila wykazała się ogromną wiedzą, a jej pasja do tematu była zaraźliwa. Udało nam się stworzyć rozmowę, która mam nadzieję, zainspiruje, do dalszych dyskusji na temat etyki nowych technologii oraz ich wpływu na nasz dobrostan.

To doświadczenie było dla mnie nie tylko możliwością szerzenia wiedzy na temat AI, ale także okazją do poznania osoby tak zaangażowanej w tematykę etyki i dobrostanu, jaką jest Kamila. Serdecznie dziękuję jej za zaproszenie i fantastyczną rozmowę.

Jeśli jesteście ciekawi naszej dyskusji, zachęcam do posłuchania tego odcinka podcastu "Dobrostan w wielkim mieście". Poniżej znajdziecie link do odcinka, w którym uczestniczyłam: KLIK

Wierzcie mi, warto poświęcić chwilę, aby posłuchać tej rozmowy, która być może otworzy przed Wami nowe perspektywy na temat sztucznej inteligencji, etyki i dobrostanu. Mam nadzieję, że nasze doświadczenia i przemyślenia zainspirują Was do własnych refleksji oraz dalszego poszukiwania informacji na temat nowych technologii i ich wpływu na życie człowieka.

Na koniec chciałabym zachęcić Was do dzielenia się swoimi opiniami na temat poruszanych kwestii. 

Czy uważacie, że AI to wyłącznie pozytywne zjawisko? 

A może macie obawy związane z szerzeniem się sztucznej inteligencji? 

Czekam na Wasze komentarze!

Komentarze