Lubelskie Dni Informatyki – miejsce spotkania etyki z informatyką





Lubelskie Dni Informatyki to wyjątkowe wydarzenie, które przyciąga ekspertów z różnych dziedzin informatyki, w tym etyki, która staje się coraz bardziej istotną częścią dyskursu w tej dziedzinie. 22 kwietnia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbędzie się wystąpienie dotyczące etyki sztucznej inteligencji, wygłoszone przez specjalistkę w tej dziedzinie.

W dobie szybkiego rozwoju technologii warto zastanowić się nad tym, jakie konsekwencje mogą wynikać z naszych działań, zarówno na poziomie indywidualnym, jak i społecznym. Wystąpienie ma na celu przedstawienie zagadnień dotyczących etyki w kontekście sztucznej inteligencji, takich jak podejście do prywatności danych, odpowiedzialność za decyzje podejmowane przez maszyny, czy też wpływ automatyzacji na rynek pracy. Otwarcie tych dróg dyskusji jest kluczowe dla zrozumienia, jak możemy wprowadzać innowacje w sposób odpowiedzialny i zrównoważony.

Wystąpienie będzie miało formę wykładu, podczas którego prelegentka podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie etyki w informatyce. Jest to doskonała okazja dla uczestników wydarzenia do poszerzenia swojej wiedzy na temat roli etyki w rozwoju technologii oraz wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami konferencji.

W trakcie Lubelskich Dni Informatyki odbędą się także liczne inne fascynujące prezentacje i warsztaty, które pozwolą uczestnikom na nawiązanie nowych kontaktów w środowisku informatycznym oraz zdobycie cennych informacji na temat aktualnych trendów i wyzwań w dziedzinie informatyki.

Lubelskie Dni Informatyki to nie tylko możliwość poszerzenia wiedzy na temat etyki w informatyce, ale także doskonała okazja do spotkania z czołowymi specjalistami w tej dziedzinie.

zapisy - TUTAJ 
FanPage na Facebook'u - TUTAJ
LinkedIn wydarzenia TUTAJ

Komentarze