Perspektywy Women in Tech Summit 2023 – moje wystąpienie – podsumowanie 

Emocje już trochę opadły, bo było ich bardzo dużo. Trzy bardzo intensywne dni za mną. Trzy, zamiast dwóch, bo wzięłam udział też w pre-eventach Women in Tech Summit.

 

Zaczęłam od jogi na 11 piętrze. Jogi niezwykłej bo z instruktorką i Alexą. Jak można się domyślić to Amazon przygotował taką ciekawą formę integracji dla kobiet i dziewczyn z IT.

 

Potem był wykład w siedzibie Google Polska, nie powiem siłownia, sala z rowerkami spinnigowymi, kantyna i pokój do drzemek zrobiły na mnie duże wrażenie. A koktajl był super zakończeniem wieczoru.

 

Pierwszy oficjalny dzień Perspektywy Women in Tech Summit to były wielkie emocje.

 

Było mi bardzo miło móc wygłosić krótki referat w czasie  IV Seminar for Computer Science Researchers – moje wystąpienie zatytułowałam ChatGPT and its ethical on unethical behaviour: analysing the responsibilities of AI language models. Dziękuję za taką super publiczność do której mogłam mówić o tym, że ChatGPT przedstawia idee bliskie tym, o których mówił Platon.

 

Potem emocje związane z otwarciem całego Summitu. Było mi super miło wejść na scenę główną, nie widzieć nic z powodu świecących w oczy reflektorów i cieszyć się z tego, że jestem w gronie TOP 100 Women in AI. To były pełne emocji chwile, koleżanki z „branży”, pełna sala i poczucie, że możemy zmieniać świat! Naprawdę w takim gronie to my możemy wiele. Zresztą to nie tylko ja tak sądzę, bo wystąpienia zarówno Prezydenta Trzaskowskiego jak i Ambasadora USA wskazywały, że panowie myślą podobnie – women in tech to siła!

 

Dalej było wiele ciekawych spotkań, wykładów, rozmów na targach. Ale to nie był koniec drugiego (a pierwszego oficjalnego dnia), bo wieczorem była jeszcze impreza. Nowe miejsce, ciekawe znajomości, mogłam poznać osoby, które znałam tylko z meetupów online. 

 

Trzeci, ostatni dzień to znowu super prelekcje ale też chwila na przejście się po targach, odwiedzenie znajomych przy stoiskach. Jednym słowem networking. Za to właśnie cenię ten event – możliwość rozmów!

 

Dziękuję Biance Siwińskiej za organizację i pomysł, Marzenie Tarce za przygotowanie super seminarium w którym mogłam wziąć udział. Agnieszka Cichocka zorganizowała genialną sesję networkingu i wymiany myśli wśród cudownych kobiet i dziewczyn, za co również dziękuję.

 

Widzimy się za rok to pewne!


A tutaj kilka zdjęć:Komentarze