Panel ekspercki o AI na UŁ

 Było mi ogromnie miło, gdy Pani Dziekan wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego dr Agata Włodarska-Frykowska  napisała z zaproszeniem do panelu eksperckiego zatytułowanego: ROZWÓJ SZTUCZNEJ INTELIGENCJI JAKO WYZWANIE DLA UCZELNI WYŻSZYCH w ramach III Wydziałowego Dzienia Jakości Kształcenia

Nie mi to oceniać, jak ciekawie było, ale z perspektywy panelistka - zaryzykowałam, i poprosiłam naukowców i naukowczynie o odpowiedzi w Mentimeter - zadziałało! Po drugie było dużo pytań z sali i do tego jeszcze część super profesorów z Uniwersytetu Łódzkiego została jeszcze “na moment”, żeby porozmawiać. 

Jeszcze raz dziękuję za zaproszenie i możliwość nie tylko udziału w panelu ale w całym dniu jakości.

Panel w którym miałam przyjemność opowiadać o AI super sprawnie i genialnie merytorycznie poprowadziła Profesora Izabela Kończak.

Za rok ma być kolejne spotkanie, które już teraz zapowiada się bardzo ciekawie. Dla mnie bardzo ważne jest to, że od początku w takich wydarzeniach znalazło się miejsce na pytania etyczne, bo bez próby znalezienia odpowiedzi na te najważniejsze pytania jak - to czym jest dobro - AI może się nam wymknąć spod kontroli!

Łódź wiosną jest cudowna, mniej cudowne jest to, że w pociągu relacji - Łódź/Warszawa nie ma zasięgu i nie działa WIFi…. A my tutaj o AI rozmawiamy, jak takie proste problemy techniczne potrafią wiele utrudnić….

Komentarze