Polski Zjazd Filozoficzny: Etyka, AI i połączenia w świecie rzeczywistymCztery lata temu, zanim globalna pandemia wprowadziła głębokie zmiany w naszej codzienności, miałam zaszczyt wystąpić w Lublinie na Polskim Zjeździe Filozoficznym. Moje wystąpienie wtedy skupiało się na samochodach autonomicznych i etycznych aspektach ich procesu decyzyjnego. Teraz, patrząc wstecz, zdaje się, że był to temat proroczy, biorąc pod uwagę, jak technologia i etyka stały się jeszcze bardziej nierozerwalnie połączone od tamtej pory.

Podczas ostatniego Zjazdu miałam okazję ponownie stać na scenie, tym razem dyskutując o ChatGPT i etyce nowych technologii. Pomimo trudnego, poobiedniego terminu, sala była pełna zainteresowanych twarzy. Dyskusja, która nastąpiła po prezentacji, była naprawdę inspirująca.

W erze cyfrowej, kiedy wiele naszych interakcji przenosi się do świata online, nieocenione są chwile, kiedy możemy uczestniczyć w dyskusjach twarzą w twarz. Było to także świetne doświadczenie spotkać się z kolegami sprzed lat oraz poznać wielu nowych, zdolnych naukowców.

Nie można jednak zapomnieć o przygodach poza salą konferencyjną. Na przykład o ulewnym deszczu, który spadł na miasto tak niespodziewanie, że wieczorem taksówki stały się prawdziwą rzadkością. Ale dzięki uprzejmości kolegi, który pomyślał o zamówieniu taksówki z godzinnym wyprzedzeniem, udało mi się zdążyć na pociąg do Warszawy.

To takie połączenie ludzkich emocji płynących z akademickiej dyskusji, nieprzewidywalności codziennego życia i nowych technologii - mieszanka super inspirującą!

TUTAJ  prezentacja do wystąpienia

Komentarze