ChatGPT i etyka 

Etyka jest potrzebna! Stawianie pytań, dyskusje i wspólne szukanie odpowiedzi – to wszystko uzupełnia badania naukowe, ML, AI, czyni naukę całościową. Odkrycia nie odbywają się w próżni, działania podejmowane są w oparciu o różne przesłanki, również te etyczne. Im większą mamy świadomość naszych działań, konsekwencji, powiązań tym lepiej. 
 

Moje wystąpienie dla Polish ML Community zatytułowałam „ML na ludziach – etyczne lub nie zachowania chatGPT”. Nie spodziewałam się aż tak ciekawej dyskusji. Oczywiście liczyłam na pytania, ale nie wiedziałam, że naukowcy, praktycy AI i ML tak bardzo chcą rozmawiać o Kancie, o moralności, o przyszłości. To była naprawdę ciekawe, wnoszące techniczne aspekty do mojego etycznego myślenia. Dziękuję organizatorom po pierwsze za możliwość wystąpienia, pod drugie uczestnikom za to, że woleli zrezygnować z przerwy by rozmawiać o etyce i ChatGPT. Wreszcie ukłony w stronę gospodarzy bo miejsce, sala wykładowa, ale też pyszna pizza to wszystko było super profesjonalne i smaczne (pizza i kawa), dzięki Tesco Technology Poland.

 

Razem z trzema koleżankami Marta Kaczmarska Milena Michalska Wiktoria Wilman pokazałyśmy, że ML jak chce może, ale wcale nie musi być kobietą! Poruszyłyśmy bardzo różne tematy od badań stwardnienia rozsianego, przez gwiazdy do odkrywania przeciwciał.

 

Dzięki Magdalena Cebula i Karol Majek za organizacje, a całemu Polish ML Community za zaproszenie!

Komentarze